A helytelenül csomagolt bútorok, használati tárgyak, elektronikai eszközök igen nagy sérülésveszélynek vannak kitéve, ezért mindenképpen érdemes megfogadni a tanácsainkat, mivel csak így lehet garantálni azok épségét.
1. tipp: A dobozok
A megfelelő dobozok kiválasztása elengedhetetlen lépés. Ha olyan dobozba pakolja a dolgokat, amelyeknek nincs teteje (például a klasszikus banánosdoboz), akkor abból ki fognak borulni, ráadásul egymásra sem lehet őket rakni.
Szintén nagy hiba, ha túl vékony a doboz fala, mivel ez esetben a pakolás, egymásra rakás során a vékony falvastagság miatt a doboz be fog horpadni, ezáltal pedig a benne lévő tárgyak megsérülnek, a rá rakott dobozok pedig leborulnak.
Ha biztosra akar menni, akkor cégünk, a Promove olyan jó minőségű dobozokat tud biztosítani, amik minden feltételnek megfelelnek a tökéletes költözés lebonyolításához.
2. tipp: A költözéshez kapcsolódó további csomagolástippek: a dobozolás
Minden dobozt úgy töltsön meg, hogy abban legyenek nehezebb és könnyebb tárgyak is, valamint valamilyen puha dologgal, például ruhával biztosítsa, hogy ne mozogjanak a dobozba tett dolgok. Ne tegyen egy dobozba kizárólag könyveket vagy más nehéz tárgyakat, próbálja elosztani azokat a különböző tárolókban.
Minden dobozra írja rá az alábbi dolgokat: az új lakásba melyik helyiségbe kerüljön, valamint, hogy mit tartalmaz. Az előbbi a szállítók számára fog információt nyújtani, az utóbbi pedig Önnek jelent segítséget a kipakolásban.
3. tipp: A bútorok szállítása
Első lépésként ürítse ki a bútorokat. Azokat, amelyek vékony anyagból készültek, mindenképpen lapra kell szerelni, mivel az úton lévő kátyúk, döccenők hatására széteshetnek. Ezenkívül a szállításuk így biztonságos, kevesebb helyet foglalnak és a lépcsőkön, szűk helyeken is könnyedén elférnek.
Ha nem szeretne a szét- és összeszerelésre vállalkozni, akkor keressen bennünket bátran, hiszen munkatársaink hatalmas tapasztalattal és szakértelemmel vállalják a bútorok szét- és összeszerelését, így Önnek már semmi gondja nem fog akadni ezzel kapcsolatban.
A szekrényeket, kanapékat, matracokat, ágyakat emellett javasolt befóliázni, ami megvédi a karcolásoktól, a szennyeződéstől, az egymáshoz ütődéstől őket. A szekrények nyíló részeit ragassza le, a fiókokat vegye ki!
4. tipp: Az elektronikai eszközök szállítása
Megfelelő csomagolóanyag szükséges ahhoz, hogy a sérülékeny elektronikai eszközök biztonságban utazzanak. Buborékfólia, csomagolópapír, fólia – ezek használata elkerülhetetlen. Ha szükséges, akkor ezeket természetesen nálunk is beszerezheti.
A vízzel működő gépeket eressze le teljesen, hiszen a kifolyó víz kárt tehet a többi berendezési tárgyban, papírdobozban.
5. tipp: A növények is költöznek!
A költözés előtti napokban már egyáltalán ne locsolja meg őket, hiszen a vizes-sáros lé belefolyhat a többi holmiba, amitől az megrongálódhat.
6. tipp: Készpénz és ékszer utazása
Ezeket a fontos és értékes dolgokat a költözés alatt lehetőleg tartsa magánál, vagy helyezze el biztonságos helyen, például széfszolgáltatónál vagy a barátainál. Így is sok dologra kell figyelnie, nehogy szem elől veszítse, vagy letegye valahová és ott maradjon.
A csomagolástippek segítségével a költözés könnyebb és gördülékenyebb lesz, érdemes minden pontot megfogadni, ha pedig további kérdése lenne, keressen bennünket elérhetőségeinken!